Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszą ofertą.
Nowości branżowe bezpośrednio na Twojej poczcie.
Nie, dziękuję
Włodarze miast coraz częściej pamiętają o potrzebach rowerzystów dbając o to, by w nowych miejskich inwestycjach pojawiały się stojaki rowerowe. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten element małej architektury powinien być wykonany według żelaznych zasad gwarantujących bezpieczeństwo rowerów i rowerzystów.
Standardy stojaków rowerowych
Warto wiedzieć, że obecnie miasta opracowują własne standardy związane z tym jakie stojaki rowerowe powinny pojawić się w miejskich inwestycjach. Takie zapisy posiadają m.in. Wrocław, Kraków, Gdańsk. Według krakowskich standardów stojaki rowerowe powinny znajdować się w łatwo dostępnych i oświetlonych miejscach, najlepiej tam gdzie zainstalowany jest monitoring kamerami telewizji przemysłowej.
Dobre stojaki rowerowe czyli jakie?
Odpowiedź jest bardzo prosta: przede wszystkim stabilne i bezpieczne. Warto pamiętać, że ich konstrukcja powinna gwarantować stabilne i trwałe przypięcie do podłoża. Co więcej, dobre stojaki rowerowe powinny być wykonane z trwałych materiałów odpornych np. na akty wandalizmu. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo tych elementów małej architektury jest jedna żelazna zasada: prawidłowe stojaki rowerowe umożliwiają zapięcie ramy oraz przedniego koła za pomocą kłódek szelkowych.
Dbamy o to, żeby w naszych kolekcjach mebli miejskich znajdowały się dobre stojaki rowerowe. Warto sprawdzić te elementy małej architektury przede wszystkim z uniwersalnej kolekcji Agora. Stojaki rowerowe Agora pasować będą do otoczenia, w którym znajduje się tradycyjna architektura.